Odpowiednie przygotowanie przed podróżą

Zanim jednak wyruszymy w jakąkolwiek podróż, należy dokładnie przygotować się do motocyklowej wyprawy. Przede wszystkim trasy motocyklowe w Europie to nie tylko, jak to się wielu osobom wydaje proste odcinki autostrady, gdzie pobijamy rekordy prędkości.

Motor to coś więcej niż wiatr we włosach, dlatego znajdziemy tutaj specjalne opracowane trasy, w które zanim się zagłębimy warto je poznać. Przed wyjazdem powinniśmy zaopatrzyć się przede wszystkim w GPS, który ciągle będzie monitorował przebieg podróży oraz pozwoli uniknąć nieprzyjemności na drodze (takich jak zakorkowane trasy czy remonty Warszawa)..

Pamiętajmy o odpowiednim jego zaprogramowaniu, jednak zawsze warto dodatkowo zabrać ze sobą mapę, czy przewodnik po trasie. Nigdy nie wiesz, kiedy odbiornik nie będzie dobrze funkcjonował.

Zdarza się, że na takich wysokościach sygnał zostaje zakłócony, a w tedy nie trudno o zboczenie z trasy. Warto także zorientować się w panujących tutaj różnicach w przepisach drogowych szczególnie jeśli chodzi o kontrole prędkości, bo za przekroczenie grożą nam spore mandaty.